G.Calligaris

Giuseppe (Joseph) Calligaris urodził się 29 października 1876 r. w Forni di Sotto w północnych Włoszech, gdzie jego ojciec był oficjalnym lekarzem środowiskowym.

Wygląda na to, że miał powołanie, aby zostać naturalnym naukowcem i terapeutą. Calligaris studiując medycynę, uzyskiwał najwyższe oceny i uzyskał dyplom lekarza medycznego w 1901 r. W medycznym ośrodku w Bolonii za jego pionierską rozprawę zatytułowaną „Thoughts Do Heal”( Myśli leczą) otrzymał najwyższą pochwałę.

W 1902 r. wyjechał do Rzymu, aby pracować jako asystent profesora Mingazziniego, dyrektora Instytutu Neuropatologii w placówce medycznej Królewskiego Uniwersytetu. Profesor Mingazzini był jego duchowym mentorem przez następne 25 lat.

W 1909 r. G.Calligaris został sekretarzem pierwszego włoskiego Kongresu Neuropatologii. W tym samym roku redagował naukową książkę o neuropatologii i przeniósł się do Udine, gdzie wraz z ojcem założył szpital dla osób z chorobami nerwowymi.

Podczas I Wojny Światowej Calligaris musiał wstąpić do wojska, gdzie służył jako chirurg i został wysoko oceniony za swoją wybitną wiedzę i umiejętności medyczne. Choć służył, był bardzo krytyczny wobec polityków i zawodowych wojskowych. Napisał kilka artykułów, które były krytyczne wobec wojny i osób, które zrobiły sobie z tego zawód. Podczas wojny jego szpital został kompletnie zrujnowany, włącznie z dziennikami i  wynikami swoich badań. Niemniej jednak zaczął od nowa i napisał dziesiątki cenionych książek i artykułów medycznych. W końcu został profesorem neurologii i był wykładowcą przez trzydzieści lat, od 1909 do 1939 roku.

Calligaris nie miał ambicji do kariery uniwersyteckiej. Wolał wykorzystywać cenny czas na badania. Opublikował około dwudziestu książek, na które składa się około 20 000 stron poświęconych jego badaniom nad łańcuchami odruchów ciała i umysłu. Większość jego materiałów nie jest już dostępna i przepadła bezpowrotnie. Po jego śmierci w 1944 r. większość książek, prac i artykułów zostało zabranych przez tajny oddział amerykańskiego rządu i sowieckiej ambasady w Bernie.

Dziś jego prace stanowią podstawę do badań w dwudziestu trzech sowieckich akademiach.

Calligaris odkrył, że pewne linie i punkty na skórze były powiązane ze świadomymi i podświadomymi częściami umysłu, a nawet ze wzmocnieniem paranormalnych zdolności. Calligaris nazwał to nowe badanie „liniowymi łańcuchami ciała-umysłu”. Odkrył, eksperymentalnie, sieć linii – siatkę wzdłużnych meridianów i paralele szerokości na skórze – które mają mniejszy opór elektryczny, są hiperestetyczne i tworzą geometryczne wzory. Na przykład odkrył kwadraty, które nazwał „oknami kosmosu”.

Przez ponad trzydzieści lat Calligaris badał tysiące osób i odkrył, że układ współrzędnych i punktów na skórze ludzkiego ciała wywoływał powtarzalne efekty. Udowodnił, że każdy może zostać pobudzony do wzmacniania jasnowidzenia, jasnosłyszenia oraz uprzedzeń i retrokryzacji, w taki sam sposób, w jaki uczymy się pisania lub obliczeń matematycznych.

Calligaris odkrył punkty przecięć kosmicznych energii, które działały jak lustra, kolektory i akumulatory. Odkrył, że te punkty można załadować( tj. siła przykładana do punktu), na przykład, za pomocą metalowych cylindrów i stymulowana, aby lepiej odzwierciedlać wyższą inteligencję i wytwarzać echo żywotnych wibracji wszechświata.

Uważał, że nasz mózg może być wklęsłym lustrem dla Uniwersalnej Świadomości. Oczywiście było wielu ludzi, którzy nie lubili tego wszystkiego słyszeć i niejednokrotnie Calligaris był „rzucany” przez społeczność akademicką, a także przez Kościół. W 1928 r. Został odtrącony w Akademii Nauk w Udine, gdzie został nazwany dziwakiem. Stracił swoje zawodowe miejsce na uniwersytecie, tytuł lekarza, kartę zawodową i licencję na swój szpital. W końcu rozwinął się u niego choroba serca i cukrzyca, najprawdopodobniej z powodu stresu.

Pomimo całego oporu, nigdy nie tracił odwagi w walce o życie i naukę, w którą wierzył, „nawet przez pięć minut”, jak sam napisał przed śmiercią. Samotny, biedny i źle dotknięty przez II Wojnę Światową, zmarł 31 marca 1944 r. W Villa Magredis w Povoletto.

Dzisiaj książki Calligarisa są rzadkością. Są kupowane, gdy tylko staną się dostępne i są uważane za niezwykle wartościowe. Większość jego książek jest napisana po włosku, a praktycznie żadna z nich nie została przetłumaczona na inne języki.

W kilku testach przed profesorami dr Calligaris podjął testy i wykazał, że gdy poszczególne części skóry zostały pobudzone, mogą otrzymać wrażenia, które pozwoliły im zobaczyć obiekty, które były poza normalnym widzeniem.

Aby aktywować badany obiekt i aby móc identyfikować obiekty po drugiej stronie ściany, profesor Calligaris naciskał na konkretny punkt, znajdujący się po prawej stronie klatki piersiowej, przez około piętnaście minut.

Dotykanie różnych punktów anatomicznych badanych osób dało różne możliwości.

Jules Muheim, profesor fizyki kwantowej na szwajcarskim Uniwersytecie Technicznym w Zurychu, pisze o Calligarisie: „W przyszłości, trzeba go dodać do największych naukowców tego wieku, Calligaris odkrył, że z ciągłą, czułą presją w kilku miejscach ciała ludzkiego … że powstały nie tylko znane uczucia fizyczne, takie jak ciepło / zimno, łaskotanie, swędzenie, ślinka, bóle i inne odczucia, ale uczucia emocjonalne, w tym zniekształcenie czasu i ruchy lokalnie (przestrzeń ) w kosmicznych wymiarach stało się możliwe.

Siatka na ciele znaleziona przez Calligarisa odpowiada stopniem długości lub szerokości geograficznej Ziemi. Na tej siatce znajdują się wrażliwe okrągłe obszary, takie jak wyspy; obszary o promieniu kilku milimetrów, a także inne formy geometryczne, które stymulują inne zdolności poznawcze.

Technika Calligarisa służy do diagnozy promieniowania w obszarach minerałów, warzyw, zwierząt i ludzi. Organizm biologiczny może być przeszkolony do odbierania, rejestrowania i reagowania na te promieniowanie poprzez kodowanie i dekodowanie informacji w ciele.

Terapeutyczny aspekt materiału Calligarisa polega na manipulowaniu zarejestrowanymi promieniami od dysharmonijnych poziomów do harmonijnych.

Podstawy techniki Calligarisa są proste i łatwe do wytłumaczenia: systemy biologiczne wysyłają mierzalne promieniowanie. Promienie te dostarczają informacji o harmonii lub dysharmonii z organicznego systemu emanującego, jak choroba lub zdrowie.

Oczywiście zachodzą na siebie nakłady między systemem akupunktury a meridianami oraz liniami i punktami Calligarisa. Należy się tego spodziewać, biorąc pod uwagę, że istnieje kilka tysięcy punktów Calligarisa i około 800 punktów akupunktury.

Niektóre kluczowe punkty techniki Calligarisa obejmują całe ciało ludzkie zawierające tysiące takich miejsc. Miejsca te są połączone liniami i wyglądają tak, jakby były wycentrowane w sieć linii. Te plamy są łatwe do znalezienia na ludzkiej skórze. Plamy Calligarisa można znaleźć po prostu mierząc najciekawsze miejsca lub te o największej przewodności elektrycznej. Plamki te mają średnicę od 8 do 12 milimetrów i można je zweryfikować, odnosząc się do dwóch lub trzech innych odruchów, które należy wyczuć, aby upewnić się, że procedura uczulająca była prawidłowa.

Dr Calligaris odkrył, że obraz mentalny, sama myśl, może wywołać stymulację w ciele. Prowadzi to do podstawowej idei jego pracy doktorskiej „Uzdrawiające Myśli”. Istnieje efekt psychiczno-skórny, który fizycznie rejestruje się na ciele i pokazuje promieniowanie form myśli lub fal myśli. Badania wykazały, że myśli można uważać za obiekty o fizycznej egzystencji. Różne lokalizacje Calligarisa są powiązane z niektórymi narządami, a te plamy odpowiadają emocjom. Zatem myśli mogą powodować emocje i reakcje narządów jak przez dotyk, które z kolei odnoszą się do punktów na skórze.

Calligaris odkrył, że odruch dermo-trzewno-psychologiczno-umysłowy powstaje poprzez pocieranie pewnych obszarów skóry. Aby uzyskać dobre wyniki, terapeuta musi być dobrze wyszkolony i w dobrym stanie psychofizycznym. Stymulacja punktów Calligarisa zajmuje około dziesięciu do dwudziestu minut, w zależności od przypadku. Samą stymulację zapewniają cylindry z zimnego metalu, palce terapeuty lub niski prąd elektryczny. Po stymulacji pacjent odczuje pożądane efekty.

Strona z życiorysem GC ulega ciągłym zmianom w miarę dochodzenia do nowych ( starych) faktów 🙂